Skip to main content
Darmowa wysyłka od 159,00 zł

CO-100

Regulator pomp C.O.

CO-10 Regulator do pomp obiegowych

Regulator temperatury CO-10 z wyświetlaczem LED przeznaczony jest do sterowania pompą obiegową w instalacji centralnego ogrzewania. Sterownik włącza urządzenie, gdy temperatura cieczy dojdzie do zadanej wartości, a następnie wyłącza je, gdy kocioł i woda ulegną wychłodzeniu. Producent dołączył do zestawu czujnik temperatury ze stali nierdzewnej o długości 2 metrów. 

135,00 zł netto
166,05

Regulator pompy C.O. od ESCO - właściwości 

Sterowniki z serii CO-10 dają możliwość zdalnego sterowania pompą obiegową, gdy temperatura wody jest niewystarczająca do efektywnego podgrzewania pomieszczeń.

Z ich pomocą użytkownik może zapobiec niepotrzebnemu działaniu urządzenia oraz wydłużyć okres eksploatacji pompy. Co więcej, dzięki CO-10 oszczędzasz energię elektryczną - jest to szczególnie odczuwalne w dłuższym okresie użytkowania. Warto przy tym zaznaczyć, że urządzenie może pracować jako termostat. 

Sterowniki od ESCO - funkcje i zabezpieczenie systemu 

Efektywna ochrona, zastosowana przez projektantów z ESCO, zabezpiecza system przed niekontrolowanym przegrzaniem. W przypadku zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury natychmiast załącza się alarm dźwiękowy. Regulatory CO-10 posiadają również funkcję anty-stop, która eliminuje ryzyko zastania pompy w ciepłych miesiącach (urządzenie załącza się co 10 dni na 1 minutę). Funkcja antyzamarzanie zabezpiecza natomiast instalację C.O. przed zamarzaniem wody. Funkcja ręcznej obsługi regulatora CO-10 pozwala wyłączyć pompę bezpośrednio przez użytkownika. 

Dodatkowe funkcje regulatora ESCO CO-10

Regulator CO-10 służy do automatycznego załączania pomp obiegowych centralnego ogrzewania. Użytkownik ma możliwość podłączenia termostatu bądź sterownika pieca, który umożliwi zdalne sterowanie pompą w zależności od temperatury w pomieszczeniu lub parametrów kotła. Dużym udogodnieniem jest opcja zapamiętywania temperatury minimalnej i maksymalnej podczas pracy kotła. Aby zabezpieczyć urządzenie przed zmianami zadanej niskiej temperatury, producent zastosował funkcję blokady klawiatury.

W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości z uruchamianiem pompy obiegowej i wyłączeniem, istnieje możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych.

Montaż regulatora ESCO z serii CO-10

Model CO-10 został zaprojektowany do montażu naściennego. Obudowę sterownika wykonano z trwałego materiału ABS, który wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Instalacja odbywa się za pomocą wkrętów lub kołków rozporowych, pamiętając, że czujnik temperatury należy zamontować w miejscu pomiaru. Jeżeli zaistnieje konieczność przedłużenia przewodu czujnika, użytkownik może zastosować standardowe przewody elektryczne o przekroju co najmniej 0,75 mm. 

Dane techniczne

Zasilanie: 

230VAC +/- 15%

Zakres nastaw:

10 ... + 80 ° C

Histereza:

0,1 ... 20,0 ° C

Wkładka bezpiecznikowa:

2,5A

Dokładność pomiaru:

+/- 0,5 ° C

Rozdzielczość wskazań:

0,1 ° C w całym zakresie

Długość czujnika:

3,0 mb

Rozdzielczość nastawy:

0,1 ° C w całym zakresie

Wyświetlacz:

LED, 4 cyfry o wysokości 14mm z ikonami graficznymi

Maksymalne obciążenie pomp:

  2,5 A

Funkcje dodatkowe:

- alarm temperatury MIN i MAX
- dźwiękowa sygnalizacja alarmu temperatury i awarii czujnika
- Pamięć MAX/MIN 

Montaż:

naścienny

Stopień i klasa ochrony:

IP40 / II

Pobór mocy:

max. 3 VA

Warunki pracy:

-5 ... 60 ° C; 0 ... 85% RH (bez kondensacji)

Warunki składowania:

-40 ... 85 ° C; 0 ... 85% RH (bez kondensacji)

Pliki do pobrania

Instrukcja pdf Pobierz plik

Gwarancja

Gwarancja 24 miesiące dla paragonu lub faktury bez podanego NIP
Gwarancja 12 miesięcy dla firmy


Akcesoria

Nasi Specjaliści polecają również:

Przeczytaj porady naszych ekspertów