Skip to main content

Detektory gazu do domowego i profesjonalnego użytku.

 

  • stężenie gazu przyrządy do wykrywania gazów
  • pomiar stężenia: czujnik gazu
  • certyfikaty: świadectwo sprawdzenia i wzorcowania

 

Profesjonalny detektor gazu

Detektory gazu służą do kontroli wycieków gazów palnych. Można je podzielić na urządzenia do zastosować domowych GD3000 i urządzenia do zastosowań komercyjnych CG-336 i CG-338.

Detektor GD3000 to urządzenie przypominające wymiarami długopis, zasilany jest dwiema bateriami AAA, jest w stanie wykrywać nieszczelności w instalacjach gazowych w pomieszczeniach zamkniętych, w miejscach nie narażonych na silne podmuchy powietrza.

Po wykryciu gazu urządzenie załącza diodę wskazującą podwyższony poziom gazu oraz buzzer sygnalizujący dźwiękowo alarm.

Detektor GD3000 to urządzenie, które przeznaczone jest do użytku domowego w przypadku posiadania kuchni gazowej na butlę propan butan. Pozwoli on w szybki sposób sprawdzić, czy połączenie jest szczelne.

Wyposażenie zestawu, rodzaj czujnika gazu

Detektory CG-336 i CG-338 zasilane są akumulatorem litowym, w zestawie znajduje się ładowarka i pokrowiec. Wyposażone są one w japoński czujnik FIGARO, którego żywotność to 5 lat. Pozwala on na precyzyjną lokalizację wycieków, dzięki wskaźnikom diodowym w modelu CG-336  i wskazaniom liczbowym na wyświetlaczu w modelu

CG-338. Wskazania są sygnalizowane również wibracją i buzzerem.

Urządzenia te pozwalają na zmianę zakresu wskazań (niskie i wysokie) oraz posiadają możliwość wyzerowania pomiaru, czyli przyjęcie aktualnego wskazania jako wartość zerową dzięki czemu możliwe jest precyzyjne określenie miejsca wycieku.

Detektory te mogą być z powodzeniem używane do sprawdzania szczelności połączeń kuchni gazowej z butlą gazową, przeglądów instalacji gazowych w spółdzielniach mieszkaniowych czy sprawdzeniu montażu urządzeń przez instalatorów sprzętów AGD.

Do detektorów można wyrobić świadectwo sprawdzenia urządzenia w zewnętrznym laboratorium.