Skip to main content

Wykrywacz przewodów, kabli, metali i rur

 

  • Co to jest urządzenie do wykrywania metali, rur i przewodów?
  • Rodzaje wykrywaczy
  • Jaki wykrywacz wybrać?

 

Urządzenie do wykrywania metali, rur, przewodów w ścianie to nic innego jak zespół czujników dzięki którym miernik jest w stanie określić, czy wykrywa przewód pod napięciem czy może element metalowy. W naszym sklepie można znaleźć kilka opcji różnych urządzeń dzięki, którym będziesz mógł lokalizować miejsca występowania rur i kabli. Narzędzia przydadzą się jako wyposażenie w domowym warsztacie majsterkowiczów lub usprawnią pracę osobom świadczącym profesjonalne usługi.

Modele i podział urządzeń pomiarowych

Wykrywacze takie można podzielić na jednoelementowe mierniki, które wystarczy włączyć, przyłożyć je do ściany i szukać, kiedy wskaże podwyższony poziom. Takie wskazanie nie musi być w 100% wiążące, może się zdarzyć, że np. w tynku pojawiły się stalowe nieczystości i to one zostały wykryte. Jeżeli chodzi o pomiar sufitów G-K spokojnie można wykryć, gdzie idzie stelaż. Do tego zadania sprawdzą się: UT387BUT387DUT387CUT387E poradzą sobie one również ze skanowaniem ściany czy nie znajdują się tam jakieś przeszkody pod napięciem (metal lub kabel).

 

Wykrywanie przewodów w ścianie można zrealizować również urządzeniem CEM LA-1012, które jest wyposażone w nadajnik i odbiornik. Nadajnik podpina się bezpośrednio do przewodów i uruchamia, a odbiornik przykłada się do ściany i sprawdza miejsca, gdzie może być przewód – jeżeli będzie w zasięgu czujnika to zostanie wykryty i urządzenie zasygnalizuje dźwiękowo. Taki tester jest w stanie wykryć, w którym miejscu przewody są zwarte, np. po przewierceniu przewodu w ścianie. Wykrywanie rur wygląda podobnie do wykrywania przewodów, z tym, że nadajnik podłącza się do rury jednym przewodem.

Jaki wykrywacz wybrać?

Jeżeli wykrywanie ma polegać na zasadzie – gdzie mogę wiercić – to do drobnych remontów sprawdzą się urządzenia z serii UT387 (UT387BUT387DUT387CUT387E), są one proste w obsłudze i bezinwazyjne. Do precyzyjnej lokalizacji konkretnych przewodów i rur należy wybrać urządzenie CEM LA-1012, dzięki nadajnikowi można określić który przewód jest wykrywany i można w ten sposób wykryć przewód bez napięcia.

Jeżeli urządzenie ma pomagać podczas prac remontowo-budowlanych np. chcesz mieć pewność czy można bezpiecznie wywiercić otwór to najlepiej wybrać jedno z urządzeń z serii UT387  (UT387BUT387DUT387CUT387E). Dla osób które specjalizują się w instalacjach elektrycznych polecamy wybór CEM LA-1012.