- Regulatory pokojowe: działanie termostatu pokojowego
- Zmiany temperatury
- Rodzaje instalacji grzewczych
W jaki sposób działa termostat pokojowy
Termostaty pokojowe ESCO to urządzenia, które są niezbędne do utrzymania komfortu cieplnego bez ingerencji użytkownika przez cały okres grzewczy – zapewniają bezobsługową kontrolę temperatury.
Regulacja temperatury powietrza w pomieszczeniu odbywa się na podstawie wbudowanego czujnika lub czujnika dodatkowego – podłączanego przewodem, zazwyczaj celem zabezpieczenia temperatury podłogi przed przegrzaniem.
Temperatura w pomieszczeniach: sterowanie urządzeniem
Dodatkową funkcją termostatów elektronicznych jest harmonogram, dzięki któremu można programować w jakich godzinach ma być utrzymywana wyższa, a w jakich niższa temperatura np. podczas przebywania w domu – wyższa, poza domem i w nocy niższa. Takie nastawy pozwalają na znaczne zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku, a tym samym obniżenia rachunków za ogrzewanie.
Termostaty pokojowe znajdują zastosowanie w różnych systemach grzewczych. Są wykorzystywane w mieszkaniach, domach, biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej.
W zależności od rozbudowania systemu regulacji temperatury termostat może być zainstalowany w każdym pomieszczeniu, gdzie powinna być utrzymywana zadana temperatura lub przynajmniej na każdej kondygnacji w miejscu o najbardziej zrównoważonej temperatury (nie narażonym na promienie słoneczne, czy podmuchy z drzwi wejściowych).
Sterowniki do różnych typów ogrzewania
Termostaty ESCO znajdą zastosowanie w niemal każdym typie ogrzewania. W naszej ofercie znajdziesz modele przewodowe i bezprzewodowe. Dodatkowo niektóre modele mają również możliwość zdalnego sterowania ciepłem w domu - nowoczesne termostaty elektroniczne z funkcją WiFi.
Do ogrzewania prądem (folie grzewcze – podczerwienie, mata grzewcza z drutu oporowego, ogrzewanie nadmuchowe) odpowiednie będą modele:
Każdy z nich posiada styki 16A pozwalające na wysterowanie do 3600W.
Do ogrzewania kotłem (kocioł gazowy, na paliwa stałe czy pompa ciepła) odpowiednie będą urządzenia posiadające styk zwierny beznapięciowy:
Instalacja regulatora temperatury w budynku: komfort cieplny w zależności od preferencji użytkownika
Termostaty pokojowe sprawdzą się u osób, którym zależy na utrzymywaniu komfortowej temperatury powietrza, obniżeniu kosztów ogrzewania.
Zastosowanie termostatu pokojowego podnosi komfort życia i pozwala zapomnieć o ciągłej regulacji temperatur czy przepływów. Termostat z harmonogramem pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 30% względem instalacji opartych o podstawowy termostat czy bez termostatów. Dzięki mniejszemu zużyciu energii, paliwa jesteśmy w stanie obniżyć nasze rachunki.