Skip to main content

Termografy ESCO rejestratory temperatury do transportu z drukarką. 

 • rodzaje termografów i porównanie modeli
 • czujniki temperatury 
 • ilość pomiarów i raporty 

 

Rejestrator temperatury z drukarką ESCO 

Termografy serii DR10x oraz DR40x służą do rejestracji warunków transportu i składowania. Przyrząd przeznaczony jest do kontroli temperatury. 

Rejestracja temperatury jest niezbędna przy przewożeniu towarów wrażliwych, gdzie ważny jest transport np. produktów spożywczych w temperaturze kontrolowanej.

Pomiar i monitoring temperatur w transporcie: modele urządzeń 

Termografy podstawowe to DR100 oraz DR101 – posiadają jeden czujnik temperatury oraz jedno wejście sygnalizacyjne i pamięć do 5000 pomiarów w modelu DR100. Model DR101 posiada jedno wejście sygnalizacyjne więcej, pamięć do 32000 pomiarów i szybszą drukarkę termiczną.

Rejestratory z drukarką termiczną DR400 i DR401 posiadają 2 lub 3 czujniki temperatury. Model DR400 posiada 2 czujniki temperatury oraz 3 wejścia sygnalizacyjne, pamięć 13 000 pomiarów. DR401 posiada 3 czujniki temperatury oraz 3 wejścia sygnalizacyjne, pamięć 32 000 pomiarów i szybszą drukarkę.

Termograf ESCO dokładność i zakres pomiarów i rejestracji temperatury 

Model DR100

 • zakres pomiaru -40 do +80°C
 • dokładność pomiaru +/-0,5°C

Model DR101

 • zakres pomiaru: -40...+120°C
 • dokładność pomiaru: +/-0,5°C

Model DR400

 • zakres pomiaru: -40 do +120°C
 • dokładność pomiaru: od +/-0,5°C do +/-1,0°C

Model DR401

 • zakres pomiaru: -200...+650°C ( przy wykorzystaniu czujnika temperatury Pt100) 
 • dokładność pomiaru: +/-0,5°C

Montaż czujników, bieżące wartości temperatury i gromadzenie danych pomiarowych

Do wszystkich modeli urządzeń dołączony jest do zestawu przewodowy czujnik temperatury NTC o długości 5 metrów. Czujnik NTC jest przeznaczony do monitorowania temperatury w przedziale -40 do +80°C. 

Częstotliwość zapamiętywania danych można programować w przedziale od 1 do 999 minut. Dane pomiarowe mogą zostać wydrukowane w szybki sposób dzięki wbudowanej drukarce termicznej np. podczas przekazania dokumentacji przy rozładunku: wydruk z przebiegu dostawy. 

Jak już wyżej wspomnieliśmy każdy model może w pamięci urządzenia zapisywać określoną ilość danych z całej historii transportu produktów. 

Informacje o alarmach przekroczenie opcjonalnych wartości temperatur podczas transportu

Na każdym z termogramów ESCO można zaprogramować minimalną i maksymalną temperaturę jaka jest dopuszczalna podczas określonego transportu. W przypadku pojawienia się niepożądanego zdarzenia urządzenia za pomocą sygnału dźwiękowego zacznie sygnalizować spadek lub podwyższenie temperatury.  

Obudowa i montaż 

Wymienione termografy posiadają hermetyczną obudowę naścienną IP65 montowaną na naczepie co jest niezwykle ważne przy transporcie międzynarodowym w temperaturze kontrolowanej. Taki typ obudowy gwarantuje niezawodną pracę i jest odporny na warunki atmosferyczne.

W zależności od typu naczepy i wykonywanych usług logistycznych w kontrolowanej temperaturze warto wyposażyć ją w model z dwoma lub trzema czujnikami, jeżeli posiada niezależne komory, aby spełnić wymagania transportu żywności.

Termografy wymagane są do transportu: żywności zarówno mrożonek jak i chłodni, przewozu zwierząt, leków i innych materiałów wrażliwych na warunki składowania.