Skip to main content

Specjalistyczne regulatory temperatury EMKO

 

  • podział regulatorów
  • funkcje i charakterystyka
  • sterowniki temperatury gdzie znajdują zastosowanie

Regulator temperatury: sterowanie i zarządzanie procesem

Regulatory EMKO można podzielić na:

  • urządzenia (przyrządach) do regulacji temperatury
  • urządzenia (przyrządach) do zarządzania procesem produkcyjnym.

Charakterystyka poszczególnych sterowników

Szeroka oferta regulatorów temperatury pozwala na dobranie regulatora do niemal dowolnego urządzenia.

Podstawowe modele jak:

  • ESM1510N,ESM3710N,ESM4410, ECO LITE, ESM7710ESM9910 pozwalają na pracę w systemie grzania i chłodzenia, oparte są o regulację ON/OFF z histerezą.
  • ESM3711HN jako uzupełnienie posiada wbudowany timer, który pozwala na ustawienie czasu przegrzania – potrafi zacząć zliczać czas po osiągnięciu nastawy.

Sterowniki te występują w odbudowach na szynę i tablicowych, ich nazwa wskazuje na wymiary montażowe np. ESM3710 (3cm wysokości 7cm szerokości).

Zaawansowane sterowniki temperatury

Bardziej zaawansowane regulatory oparte są o regulację ON/OFF lub PID pozwalającą na precyzyjną regulację temperatury.

Do tej grupy urządzeń zaliczamy:

  • ESM3720,  ESM4420, ECO HR, ESM7720,ESM9920 - są często stosowane do pieców wygrzewających materiały, piekarników, wtryskarek i innych aplikacji wymagających stałej temperatury weź wahań.

Kolejna grupa to regulatory piekarnicze pozwalające na regulację ON/OFF, PID i timer:

Modele z „N” są koleją generacją podstawowej linii regulatorów, gdzie zastosowano uniwersalne wejście pomiarowe i jeden wyświetlacz, który naprzemiennie wyświetla wartości oraz enkoder, którym obsługuje się całe urządzenie.

Seria urządzeń ESD opiera się o regulację ON/OFF, są to uniwersalne regulatory grzewcze. ESD7750 i ESD9950 są bardzo proste w obsłudze, cała regulacja opiera się o pokrętło temperatury i wyświetlacz, na którym wskazywana jest wartość zmierzona.

ESD9950N realizuje również podstawową funkcję grzania, wyposażony jest w uniwersalne wejście pomiarowe i enkoder do obsługi urządzenia.

Seria urządzeń EZM to liczniki cykli, impulsów, tachometry. Pozwalają na zarządzanie procesem produkcyjnym, na podstawie czujników zbliżeniowych, przepływu. Posiadają one funkcje zliczania sygnałów z kanałów A i B. Można je wykorzystać do zliczania długości, zliczania ilości czy jako sterownik nalewania zadanej wartości.