Skip to main content

Mierniki wilgotności betonu i tynków

 

  • Sposób pomiaru
  • Funkcje i zastosowanie wilgotnościomierza

 

Urządzenia do pomiaru wilgotności betonu i tynków

Miernik wilgotności betonu to urządzenie, które metodą dielektryczną popularnie zwaną pojemnościową lub dotykową jest w stanie określić wartość wilgotności danego materiału. Służy do bezinwazyjnego badania poziomu wilgotności danego materiału.

Taki miernik zakończony jest kulą, która wykorzystuje metodę pomiaru falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. Metoda ta jest błyskawiczna i bezinwazyjna: nie powoduje uszkodzenia materiału mierzonego i dokonuje pomiaru do 40mm. Miernikiem można dokonywać pomiarów materiałów budowlanych głównie powierzchni betonowych, jastrychów, tynków czy powierzchni gipsowych.

W ofercie posiadamy urządzenia ES-128 i ES-980, które na wyświetlaczu prezentują wartości od 0 do 100 co odpowiada poszczególnym wartościom procentowym.

Wartość zawilgocenia jest odczytywana na wyświetlaczu.

 

Funkcje mierników wilgotności betonu i tynków: 

  • wstrzymania pomiaru – pozwala dokonać pomiaru, a później odczytać wynik
  • zapis minimalnych i maksymalnych pomiarów – pozwala na dokonaniu kilkudziesięciu pomiarów i sprawdzeniu skrajnych wartości
  • kalibrację urządzenia – zwiększa to dokładność wykonywanego pomiaru

 

Profesjonalny miernik wilgotności betonu dla jakich specjalistów sprawdzi się ten przyrząd pomiarowy

Odbiorcami mierników wilgotności betonu i tynków są stolarze wykonujący zabudowy schodów czy podłóg, płytkarze czy firmy zajmujące się usługami remontowymi np. wykańczaniem ścian m.in szpachlowanie lub malowanie.

Posiadanie takiego urządzenia pozwala określić czy można bezpiecznie wykonać dane prace budowlane. Jest to jedna z początkowych czynności, która pozwoli na profesjonalne wykonanie usług. Nieodpowiednio wysuszone podłoże może powodować wyginanie czy pęcznienie drewna, odparzanie położonych płytek, gładzi czy farby, a poprawa takich defektów jest nie tylko czasochłonna lecz również kosztowna.