Skip to main content

Kamera termowizyjna - sposób działania.

 

  • Kamera termowizyjna
  • Zastosowanie
  • Pomiar temperatury - kamerą termowizyjną
  • Ręczne kamery termowizyjne

 

Kamera termowizyjna sposób pomiaru

Zasada działania kamery termowizyjnej oparta jest o przetwornik, na który dociera energia podczerwieni. Matryca odczytuje wartości podczerwieni emitowane przez obiekty za pomocą siatki czujników umieszczonych na jej powierzchni.

Kamery często posiadają drugą matrycę znaną ze smartfonów czy aparatów, gdzie czujniki są światłoczułe i rejestrują świat widziany oczami człowieka.

Oprogramowanie w kamerze pozwala na łączenie obrazów w czasie rzeczywistym – można ustawiać przenikanie obrazów – pozwala to na zachowanie fotografii, która wskazuje na miejsce o wysokiej lub niskiej temperaturze.

Zdjęcie z kamery termowizyjnej jest o tyle problematyczne, że nie są widoczne na nim kolory ani przedmioty o tej samej temperaturze co np. ściana; dlatego ciężko by było odnaleźć miejsce z np. wadom ocieplenia nie posiadając fotografii z półprzezroczystym obrazem rzeczywistym.

Urządzenia do profesjonalnego zastosowania

Modele kamer termowizyjnych dostępne w naszym sklepie online to urządzenia marki UNI-T.

  •  UTi120m – kamera podłączana do smartfonu poprzez port USB C, o rozdzielczości: 120 x 90 = 10800 punktów, zakres: -20° do 400°C;
  •  UTI712S – kamera wyposażona w wyświetlacz 2.4′′, kartę pamięci i możliwość dokumentacji pomiarów, rozdzielczość kamery termowizyjnej to: 120 x 90 = 10800 punktów, zakres: -20° do 400°C, rozdzielczość aparatu: 648 x 488 punktów;
  •  UTI260B – kamera wyposażona w wyświetlacz 2.4′′, kartę pamięci i możliwość dokumentacji pomiarów, rozdzielczość kamery termowizyjnej to: 256 x 192 = 49152 punktów, zakres: -20° do 550°C, rozdzielczość aparatu: 648 x 488 punktów.

Dzięki kompaktowym rozmiarom w prosty i szybki sposób dokonamy pomiaru w trudnodostępnych i wymagających miejscach.

Kamery termowizyjne zastosowanie

Urządzenia te ułatwiają wyszukiwanie i usuwanie awarii, mają szerokie zastosowanie i są wykorzystywane przez specjalistów z wielu branż.

Polecamy je w szczególności dla osób, które potrzebują dokumentować np. mostki termiczne w budynkach, weryfikować sposób nagrzewania i izolacji urządzeń, odnaleźć uszkodzony element elektroniczny na płycie głównej (przegrzewający się).