Skip to main content

Domowa armatura grzewcza ESCO

Pod hasłem domowa armatura grzewcza kryją się zawory termostatyczne, zawory kulowe, zawory ograniczające temperaturę podłogi RTL, głowice termostatyczne i siłowniki do zaworów termostatycznych.

Zawory RTL to urządzenia wyposażone w głowicę, która mierzy temperaturę przepływającego czynnika przez zawór i na jej podstawie zawór jest przymykany i otwierany – regulując temperaturę podłogi. W ofercie posiadamy kilka wersji takich zaworów:

- RTL 1 – zawór prosty z głowicą - RTL

- RTL BOX-2 – zawór termostatyczny w kasecie do zabudowy z rotametrem i odpowietrznikiem

- RTL BOX-3 – zawór RTL i zawór termostatyczny z odpowietrznikiem, służy do ograniczenia temperatury podłogi i utrzymywania temperatury powietrza w pomieszczeniu

- RTL BOX-4 – zawór RTL z zaworem termostatycznym pod siłownik i odpowietrznikiem, do ograniczenia temperatury podłogi i w wersji z siłownikiem do wysterowania termostatem pokojowym

- RTL BOX-5 – zawór RTL z głowicą wysuniętą przez drzwiczki, zaworem termostatycznym pod siłownik i odpowietrznikiem, do ograniczenia temperatury podłogi i w wersji z siłownikiem do wysterowania termostatem pokojowym

- RTL BOX-6 – zawór RTL z głowicą wysuniętą przez drzwiczki, rotametrem regulującym przepływ i odpowietrznikiem

- RTL BOX-7 – zawór RTL, rotametrem regulującym przepływ i odpowietrznikiem

- RTL BOX-8 – zawór termostatyczny pod siłownik z rotametrem regulującym przepływ i odpowietrznikiem

 

Zawory dwu i trzy drogowe z siłownikiem służą do wysterowania zamknięcia/otwarcia przepływu lub przełączania na inny obwód. Mamy w ofercie zawory dwu drogowe ½” VDN152, ¾” VDN202, 1” VDN252 oraz trójdrogowe ¾” VDN203 oraz 1” VDN253.

Zawory kulowe VEM342 zapewniają największy przepływ, w ofercie posiadamy ¾”, zarówno zawory dwudrogowe, trójdrogowe i kulowe z naszej oferty pobierają prąd tylko podczas zmiany stanu, co wpływa pozytywnie na żywotność i zużycie prądu.

Zawór z siłownikiem do nagrzewnic wodnych VEM-202 – jest to zawór ¾” z siłownikiem elektrycznym oraz VEM-252 z gwintem zewnętrznym 1”.

Zawory termostatyczne i odcinające (proste i termostatyczne) ½” i ¾” oraz głowice termostatyczne są odpowiedzią na zapytania klientów i uzupełnieniem oferty armatury grzewczej, głowica termostatyczna pozwala na ograniczenie kosztów ogrzewania i utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu.