Skip to main content

Detektory nieszczelności dla instalatorów i serwisantów.

 

  • Przyrządy do wykrywania nieszczelności
  • Przenośny detektor sposób działania
  • Przegląd dostępnych modeli z oferty

 

Wykrywacz nieszczelności sposób działania i zakres wykrywanych czynników

Detektory nieszczelności bardzo ułatwiają lokalizację i rozmiar nieszczelności, przez którą ucieka czynnik chłodniczy. Pomiar realizowany jest poprzez elektroniczny element pomiarowy zamocowany na elastycznej sondzie pozwalającej na swobodny dostęp w miejscach, gdzie jest to utrudnione. Detektory te mogą wykrywać czynniki z grup freonowych: CFC, HCFC, HFC a model LD100UV wykrywa również czynniki HFO między innymi R1234YF.

Detektory modele urządzeń

Najważniejsze cechy poszczególnych modeli: 

  • CLD100 posiada bardzo prostą i intuicyjną konstrukcję - potencjometr z włącznikiem pozwalający na płynną regulację czułości, zasilany jest 4 bateriami AAA, czułość to 3gr/rok, wyposażony w sygnalizację akustyczną i pokrowiec.
  • CPUC posiada bardzo prostą i intuicyjną konstrukcję - regulacja poziomu detekcji odbywa się przyciskami, zasilany jest 2 bateriami R14 1.5V, czułość to 3gr/rok, wyposażony w sygnalizację akustyczną oraz LED i walizkę transportową.
  • HLD200 posiada bardzo prostą i intuicyjną konstrukcję - regulacja poziomu detekcji odbywa się przyciskami, zasilany jest 2 bateriami AAA 1.5V, czułość to 3gr/rok, wyposażony w sygnalizację akustyczną oraz LED i walizkę transportową.
  • LD100UV posiada bardzo prostą i intuicyjną konstrukcję - regulacja poziomu detekcji odbywa się przyciskami, zasilany jest 3 bateriami AA 1.5V, czułość to 3gr/rok, wyposażony w sygnalizację akustyczną oraz LED i walizkę transportową. Detektor ten jako jedyny wykrywa czynniki z grupy HFO takie jak R1234YF oraz posiada latarkę LED UV która pozwala jednocześnie wykrywać sondą pomiarową i sprawdzenie w tradycyjny sposób za pomocą światła UV jeżeli został dodany barwnik do układu.

Kontrola szczelności instalacja i serwis

Detektory nieszczelności są używane przez instalatorów i serwisantów układów: klimatyzacji i systemów chłodniczych czy grzewczych, jak pompy ciepła czy chłodnie i lodówki.

Detektory czynników chłodniczych można poddać procedurze świadectwa sprawdzenia.