Skip to main content
Darmowa wysyłka od 159,00 zł

MC20

Regulator do schładzarek mleka

Regulator MC20 od ESCO to wysokoefektywne urządzenie do sterowania pracą schładzarki do mleka. Jego głównym zadaniem jest zarządzenie agregatem chłodniczym i mieszadłem chłodziarki, co pozwala utrzymać określoną temperaturę jednostki. Sterownik charakteryzuje się łatwą i szybką konfiguracją, oraz minimalistycznym designem, który ułatwia obsługę i odczyt danych.

Skonfiguruj produkt
Zasilanie
134,00 zł netto
164,82

Regulator do schładzarek mleka od ESCO - charakterystyka

Sterownik mleczarski to urządzenie przeznaczone do kompleksowej obsługi schładzalnika. W zależności od preferencji użytkownika cykl pracy może być realizowany manualnie bądź automatycznie. Producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wyposażył regulator w szereg funkcji, które ułatwiają obsługę i sprawiają, że przechowywanie łatwo psujących się produktów jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne.

W przypadku naruszenia czujnika temperatury, sterownik przechodzi w tryb awaryjny. Dodatkowo, model MC-20 został wzbogacony o funkcję ochrony agregatu oraz powiadomieniach o nagłym wzroście / spadku temperatury (sygnał dźwiękowy). Zastosowanie przekaźnika o dużej obciążalności umożliwiło zarządzanie jednofazowym agregatem chłodniczym bezpośrednio przez układ.

Sterownik do mleka MC20 - dane techniczne

Regulator do mleka MC20 to urządzenie o solidnej konstrukcji. Hermetyczna obudowa o klasie pyło- i wodoszczelności IP65 zapewnia pełną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgotnością, zabrudzeniami i skrajnie niskimi temperaturami. Producent dołączył do zestawu czujnik temperatury wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

ESCO MC20 posiada wyjście dla mieszadła (8A 1,5kW) uruchamiane ręcznie bądź w czasie działania agregatu. Mieszadło może być uruchamiane cykliczne, zaś jego trwałość wynosi ok. 100 000 cykli. Zakres pomiarowy wynosi od -50 do 150 stopni Celsjusza. Regulator do schładzarek mleka zarządza pracą schładzarki przez dwa wyjścia przekaźnikowe. Do pomiaru temperatury wykorzystuje się specjalny czujnik. Użycie przekaźnika o zwiększonej obciążalności sprawia, że regulatory mogą sterować bezpośrednio jednofazowym agregatem chłodniczym o mocy do 1,5kW.

Sterowanie pracą schładzarki mleka - co wyróżnia urządzenie?

Dzięki zastosowania regulatora mikroprocesorowego MC-20, przeznaczonego do chłodziarek, możesz przechowywać mleko w określonej temperaturze i kontrolowanych warunkach. Przy pomocy czujnika temperatury szybko dowiesz się o wszelkich odchyleniach od normy i w porę zainterweniujesz. Warto przy tym zaznaczyć, że sama konfiguracja jest bardzo szybka i w pełni intuicyjna. Czytelny wyświetlacz z dużymi cyframi pozwala na sprawne sczytywanie danych.

Sterowniki są dostępne w trzech wariantach zasilania: 230V, 24V oraz 12V. Montaż naścienny wymaga otworu o wymiarach 71 x 29mm.

 

Dane techniczne

Wejście:

czujnik temperatury NTC 5kΩ przy 25°C

wejście dwustanowe, alarmowe

Zakres pomiarowy:

-50...+150°C

Dokładność pomiaru:

+/-0,5%

Okres próbkowania:

500 ms

Rozdzielczość wskazań:

0,1°C w całym zakresie

Rozdzielczość nastawy:

0,1°C w całym zakresie

Wyświetlacz:

LED, 4 cyfry o wysokości 11mm z ikonami graficznymi

Metoda regulacji:

ON-OFF z histerezą

Z wyjątkiem:

- agregat: 20A 1,5kW (2HP = 2KM), trwałość 100tys. cykli

- mieszadło: 8 A 1,5kW, trwałość 100tys. cykli

Funkcje:

- automatyczna lub ręczna praca mieszadła

- sygnalizacja otwarcia pokrywy zbiornika

- dźwiękowa sygnalizacja stanów alarmowych

Montaż:

w otworze o wymiarach: 71 x 29mm

Stopień i klasa ochrony:

IP65 / II

Zasilanie:

230V ~ +/- 15%, 12V = / ~, 24V = / ~,

Pobór mocy:

max. 3 VA

Warunki pracy:

-5 ... 60 ° C; 0 ... 85% RH (bez kondensacji)

Warunki składowania:

-40 ... 85 ° C; 0 ... 85% RH (bez kondensacji)

Pliki do pobrania

Instrukcja pdf Pobierz plik
Karta katalogowa pdf Pobierz plik

Gwarancja

Gwarancja 24 miesiące dla paragonu lub faktury bez podanego NIP
Gwarancja 12 miesięcy dla firmy


Akcesoria

Nasi Specjaliści polecają również:

Przeczytaj porady naszych ekspertów