Skip to main content
Wysyłka w 24h

GD3000

Detektor przeznaczony jest do wykrywania i lokalizacji nieszczelności w domowych instalacjach gazowych oraz kontroli szczelności butli z gazem płynnym (np. propan-butan). Budowa miernika oparta jest na nowoczesnej technice mikroprocesorowej.

135,00 166,05 zł brutto

szt.

Detektor spełnia wszystkie wymagania stawiane tego typu urządzeniom w Unii Europejskiej. Posiada oznaczenie CE. Do pomiaru używany jest katalityczny sensor wysokiej czułości. Urządzenie posiada akustyczno-optyczną sygnalizację wykrycia nieszczelności. W przypadku wykrycia nieszczelności zapala się czerwona dioda LED oraz włącza się ciągły sygnał dźwiękowy. Detektor zasilany jest z dwóch baterii alkalicznych 1,5V typ AAA (w komplecie). Stan naładowania baterii monitorowany jest na wskaźniku diodowym. Miernik posiada unikalną funkcję detekcji elektryczności statycznej. Umożliwia to zapobiegnięcie eksplozji wywołanej przez wyładowanie elektrostatyczne, które mogłoby wystąpić trakcie wykonywania pomiaru. Małe wymiary i waga, prosty sposób obsługi, powodują, że urządzenie może być z powodzeniem stosowane jako podręczny detektor szczelności domowych instalacji oraz urządzeń gazowych np. kuchni gazowej, kotła i piecyka gazowego, licznika gazu, połączeń butli turystycznych na propan-butan itp.

DETEKTOR SPEŁNIA WYMAGANIA INSTYTUTU TRANSPORTU SAMOCHODOWEGO ITS

Miernik GD-3000 spełnia wymagania zawarte w Dzienniku Ustaw Nr 40 poz.275 Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 10 luty 2006r w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów. Tego typu urządzeniom może stanowić wyposażenie stanowiska kontrolnego w stacji kontroli pojazdów.

Wykrywane gazy

 
  • gaz ziemny,
  • metan LNG(1000-6500ppm)
  • mieszaniny metanu,
  • propan LPG,
  • mieszaniny propan-butan(500-6500ppm)
 

Technologia

katalityczny sensor

Zasilanie

3VDC (dwie baterie alkaliczne 1.5V typ AAA)

Temperatura pracy

-10°C ~ 50°C

Temperatura przechowywania

5°C ~ 55°C

Wymiary:

164mm x fi 21mm

Waga:

60g

Certyfikaty

CE

Produkcja

CEM

Wyposażenie standardowe

- 2 baterie AAA

gd-3000-detektor-gazu-ziemnego,-propan---butan-i-lpg

Podobne produkty