Skip to main content
Darmowa wysyłka od 159,00 zł

GD3000

Detektor przeznaczony jest do wykrywania i lokalizacji nieszczelności w domowych instalacjach gazowych oraz kontroli szczelności butli z gazem płynnym (np. propan-butan). Budowa miernika oparta jest na nowoczesnej technice mikroprocesorowej.

Jeśli nie wiedzą Państwo jaki detektor wybrać zapraszamy do przeczytania artykułu. 

129,27 zł netto
159,00

Detektor spełnia wszystkie wymagania stawiane tego typu urządzeniom w Unii Europejskiej. Posiada oznaczenie CE. Do pomiaru używany jest katalityczny sensor wysokiej czułości. Urządzenie posiada akustyczno-optyczną sygnalizację wykrycia nieszczelności. W przypadku wykrycia nieszczelności zapala się czerwona dioda LED oraz włącza się ciągły sygnał dźwiękowy. Detektor zasilany jest z dwóch baterii alkalicznych 1,5V typ AAA (w komplecie). Stan naładowania baterii monitorowany jest na wskaźniku diodowym. Miernik posiada unikalną funkcję detekcji elektryczności statycznej. Umożliwia to zapobiegnięcie eksplozji wywołanej przez wyładowanie elektrostatyczne, które mogłoby wystąpić trakcie wykonywania pomiaru. Małe wymiary i waga, prosty sposób obsługi, powodują, że urządzenie może być z powodzeniem stosowane jako podręczny detektor szczelności domowych instalacji oraz urządzeń gazowych np. kuchni gazowej, kotła i piecyka gazowego, licznika gazu, połączeń butli turystycznych na propan-butan itp.

DETEKTOR SPEŁNIA WYMAGANIA INSTYTUTU TRANSPORTU SAMOCHODOWEGO ITS

Miernik GD-3000 spełnia wymagania zawarte w Dzienniku Ustaw Nr 40 poz.275 Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 10 luty 2006r w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów. Tego typu urządzeniom może stanowić wyposażenie stanowiska kontrolnego w stacji kontroli pojazdów.

Do urządzenia może zostać wykonane świadectwo wzorcowania więcej informacji znajdą Państwo w artykule

Dane techniczne

Wykrywane gazy

 
  • gaz ziemny,
  • metan LNG(1000-6500ppm)
  • mieszaniny metanu,
  • propan LPG,
  • mieszaniny propan-butan(500-6500ppm)
 

Technologia

katalityczny sensor

Zasilanie

3VDC (dwie baterie alkaliczne 1.5V typ AAA)

Temperatura pracy

-10°C ~ 50°C

Temperatura przechowywania

5°C ~ 55°C

Wymiary:

164mm x fi 21mm

Waga:

60g

Certyfikaty

CE

Produkcja

CEM

Wyposażenie standardowe

- 2 baterie AAA

Pliki do pobrania

Instrukcja pdf Pobierz plik

Gwarancja

Gwarancja 24 miesiące dla paragonu lub faktury bez podanego NIP
Gwarancja 12 miesięcy dla firmy

Nasi Specjaliści polecają również:

Przeczytaj porady naszych ekspertów