Skip to main content
Darmowa wysyłka od 159,00 zł

LP10

Przewodowa listwa sterująca ogrzewaniem podłogowego do 10 obwodów

Zasilanie: 230VAC 50Hz

Ilość sterowanych niezależnie stref grzewczych: 10

Możliwość przypisania: do 10 termostatów

190,00 zł netto
233,70

Przewodowa listwa sterująca ogrzewaniem podłogowym do 10 obwodów

Listwa sterująca LP-10 została zaprojektowana do przewodowego regulowania pracy instalacji grzewczej z ogrzewaniem podłogowym. Może ona zawiadywać siłownikami, które są zamontowane na rozdzielaczu podłogowym, bojlerem albo kotłem wraz z pompą obiegową.

Przy pomocy urządzenia LP-10 można sterować 10 niezależnymi strefami grzewczymi za pomocą elektrycznych siłowników oraz obsługiwać 10 termostatów pokojowych. Na każdy obwód można załączyć 4 siłowniki, co daje w sumie możliwość podłączenia aż 40 siłowników w całej instalacji. Na każdą strefę zaplanowano po 2 wyjścia. Panel sygnalizuje pracę załączonych wyjść oraz obwodów grzewczych diodami LED.

 

Listwa przewodowa LP-10 to bezpieczne

i niezawodne działanie instalacji grzewczej

Listwa LP-10 kieruje nie tylko pracą siłowników zaworów, ale także daje sygnał do rozpoczęcia pracy do kotła oraz pompy obiegowej. Panel sterujący posiada funkcję opóźnienia załączenia urządzenia grzewczego i pompy obiegowej od 1 minuty do 5 minut, według wyboru użytkownika.

Takie rozwiązanie minimalizuje skoki ciśnienia w systemie centralnego ogrzewania, co wpływa na dłuższą żywotność całej instalacji oraz chroni ją przed awariami. Urządzenie jest wyposażone w diody sygnalizujące włączenie opóźnienia.

 

 

Estetyczna listwa LP-10 to precyzyjne sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Panel LP-10 przeznaczony jest do montażu natynkowego. Jego wymiary to 324 mm (szerokość) x 88 mm (wysokość) x 52 mm (głębokość). Zamontowanie urządzenia w szafce instalacyjnej sprawi, że listwa będzie niewidoczna dla gości. Poza tym takie umiejscowienie ułatwia jej montaż i podłączenie do przewodów, a następnie ich ułożenie.

Podobne znaczenie mają specjalne wpusty kablowe. Dzięki takiej konstrukcji prace przy instalacji urządzenia są znacznie szybsze i prostsze. Zastosowanie w panelu wysokiej jakości złączy jest gwarancją ich pewnego styku i wygodnego podłączenia.

Listwa sterująca przewodowa LP-10 to produkt polskiej firmy Esco. Posiada ona czytelną instrukcję obsługi w języku polskim wraz ze schematem podłączenia elektrycznego, jak również modelowym schematem przyłączenia regulatora oraz siłowników.

To urządzenie może pracować w pomieszczeniach, gdzie temperatura wynosi od -10 do 60°C, a wilgotność (bez kondensacji) mieści się w przedziale od 0 do 90% RH.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie:

230VAC 50Hz

Wbudowane zabezpieczenie: 

Bezpiecznik zwłoczny rurkowy szklany 10A, 5x20mm

Ilość sterowanych niezależnie stref grzewczych:

10

Obciążalność wyjść sterujących głowicami 230V:

30 W na strefę do 4 siłowników

Obciążalność wyjścia pompy CO 230V:

200 W

Obciążalność styków przekaźnika: 

2A 230VAC, styki bezpotencjałowe (NO/COM/NC)

Dodatkowe funkcje:

Opóźnienie załączeia kotła i pompy, ustawialne od 1 do 5 min

Sygnalizacja pracy:

Optyczna - diody

Montaż:

Natynkowy
Wymiarysz x w x g: 324x88x52mm

Warunki pracy:

-10...60°C; 0...90%RH (bez kondensacji)

Stopień i klasa ochrony:

IP20/ II

Pliki do pobrania

Instrukcja pdf Pobierz plik

Gwarancja

Gwarancja 24 miesiące dla paragonu lub faktury bez podanego NIP
Gwarancja 12 miesięcy dla firmy


Akcesoria

Nasi Specjaliści polecają również:

Przeczytaj porady naszych ekspertów