Skip to main content

Termostaty pokojowe ESCO ogrzewanie elektryczne.

 

  • sterowniki do ogrzewania elektrycznego
  • pomiar temperatury: czujniki
  • termostaty pokojowe wifi

 

Termostat do ogrzewania elektrycznego

Termostat do ogrzewania elektrycznego to urządzenie, które przede wszystkim mierzy temperaturę i na podstawie wprowadzonej przez użytkownika wartości steruje ogrzewaniem. Marka ESCO posiada w swojej ofercie urządzenia mechaniczne nie wymagające zasilania do pracy, urządzenia bateryjne i zasilane z sieci 230V.

W przypadku ogrzewania elektrycznego do czynienia mamy głównie z folią podczerwieni głównie pod panelami nad sufitem czy za lustrem ze względu, że do folii nie można przykleić płytek czy pokryć innym materiałem lub z matami z drutu oporowego, które z powodzeniem mogą być przykryte klejem do płytek czy tynkiem. Jedne i drugie urządzenia mają wady i zalety, ale obydwa typy potrzebują sterowania, które zdecyduje czy dana temperatura jest już osiągnięta i trzeba wyłączyć dane źródło ciepła.

Sterowanie, specyfikacja i dokładność pomiarowa

Termostaty mechaniczne, lub elektroniczne z pokrętłem do regulacji to podstawowe modele, głównie dla osób szukających prostoty, posiadają podstawową regulację tylko temperatury. Termostat TC40 – urządzenie mechaniczne z wbudowanym czujnikiem, TC210 i TC210E to termostaty elektroniczne z pokrętłem TC210 posiada wbudowany czujnik temperatury a TC210E posiada zewnętrzy czujnik podłogowy.

Termostaty elektroniczne serii TC410 / TC410 WiFi / TC710 WIFI posiadają pomiar i regulację z dokładnością 0,5°C. Model TC710 WiFi posiada możliwość wykrycia otwartego okna i wyłączenia ogrzewania. W modelu z funkcja wi-fi możemy dokonywać zmiany ustawień, podejrzenia lub regulacji temperatury z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie.

Seria TC510 i TC910 to urządzenia w których regulacja i dokładność pomiaru wynosi 0,1°C TC510 posiada standardowe przyciski, natomiast TC910 to model z ekranem dotykowym. Wszystkie te urządzenia posiadają możliwość pracy z harmonogramem (różna temperatura o różnych porach dnia) – w modelu z WIFI możliwości dostosowania temperatury z poziomu aplikacji i automatyzacji jest niemal nie ograniczona – użytkownik może ustawić temperaturę w zależności od pogody (automatyzacje w aplikacji).

Każde powyższe urządzenie posiada wyjście 16A mogące zasilać ogrzewanie o mocy do 3680W i wszystkie są przystosowane do montażu w standardowej puszce elektrycznej.

Urządzenia TC410, TC410 WiFi,  TC710 WIFI,TC510TC910 mogą być wyposażone w dodatkowy czujnik temperatury podłogi – jako zabezpieczenie przed przegrzaniem lub jako podstawowy pomiar.

Do urządzeń TC210, TC210E, TC510,TC910, można dokupić puszkę do montażu natynkowo.