Skip to main content

Termostaty pokojowe ESCO ogrzewanie elektryczne.

 

  • sterowniki do ogrzewania elektrycznego
  • pomiar temperatury: czujniki
  • termostaty pokojowe wifi

 

Termostat do ogrzewania elektrycznego

Termostat do ogrzewania elektrycznego to urządzenie, które przede wszystkim mierzy temperaturę i na podstawie wprowadzonej przez użytkownika wartości steruje ogrzewaniem. Marka ESCO posiada w swojej ofercie urządzenia mechaniczne nie wymagające zasilania do pracy, urządzenia bateryjne i zasilane z sieci 230V.

W przypadku ogrzewania elektrycznego do czynienia mamy głównie z folią podczerwieni głównie pod panelami nad sufitem czy za lustrem ze względu, że do folii nie można przykleić płytek czy pokryć innym materiałem lub z matami z drutu oporowego, które z powodzeniem mogą być przykryte klejem do płytek czy tynkiem. Jedne i drugie urządzenia mają wady i zalety, ale obydwa typy potrzebują sterowania, które zdecyduje czy dana temperatura jest już osiągnięta i trzeba wyłączyć dane źródło ciepła.

Sterowanie, specyfikacja i dokładność pomiarowa

Termostaty mechaniczne, lub elektroniczne z pokrętłem do regulacji to podstawowe modele, głównie dla osób szukających prostoty, posiadają podstawową regulację tylko temperatury. Termostat TC40 – urządzenie mechaniczne z wbudowanym czujnikiem, TC210 i TC210E to termostaty elektroniczne z pokrętłem TC210 posiada wbudowany czujnik temperatury a TC210E posiada zewnętrzy czujnik podłogowy.

Termostat elektroniczny serii TC410 WIFI posiada pomiar i regulację z dokładnością 0,5°C. Model TC710 WIFI oraz TC710B WIFI posiadają możliwość wykrycia otwartego okna i wyłączenia ogrzewania oraz pomiar i regulację z dokładnością 0,1°C.W modelu z funkcja wi-fi możemy dokonywać zmiany ustawień, podejrzenia lub regulacji temperatury z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie.

Seria TC510 i TC910 to urządzenia w których regulacja i dokładność pomiaru wynosi 0,1°C TC510 posiada standardowe przyciski, natomiast TC910 to model z ekranem dotykowym. Wszystkie te urządzenia posiadają możliwość pracy z harmonogramem (różna temperatura o różnych porach dnia) – w modelu z WIFI możliwości dostosowania temperatury z poziomu aplikacji i automatyzacji jest niemal nie ograniczona – użytkownik może ustawić temperaturę w zależności od pogody (automatyzacje w aplikacji).

Każde powyższe urządzenie posiada wyjście 16A mogące zasilać ogrzewanie o mocy do 3680W i wszystkie są przystosowane do montażu w standardowej puszce elektrycznej.

Urządzenia  TC410 WiFi,  TC710 WIFI,TC710B WIFITC510TC910 mogą być wyposażone w dodatkowy czujnik temperatury podłogi – jako zabezpieczenie przed przegrzaniem lub jako podstawowy pomiar.

Do urządzeń TC210, TC210E, TC510,TC910, można dokupić puszkę do montażu natynkowo.

Do urządzeń TC410 WiFi,TC710 WIFI, TC710B WIFI, można dokupić puszkę do montażu natynkowo „puszka do termostatów serii TC7xx”.