Skip to main content

Mierniki przepływu powietrza dla serwisantów, instalatorów.

Mierniki przepływu powietrza popularnie zwane anemometrami służą do określenia prędkości powietrza lub określenia jaka ilość powietrza przepływa przez dany kanał. Urządzenia są oparte o sondę cieplno-oporową lub o sondę wiatraczkową.

DT-3893 to anemometr oparty o sondę wiatraczkową na przewodzie o średnicy 72mm z przewodem o długości 1m i czujnikiem temperatury powietrza.

Jest on w stanie mierzyć prędkość powietrza np. w m/s lub mierzyć prędkość przepływu w m3/min – użytkownik może ustawić średnicę wylotu i na jej podstawie wyznaczana jest prędkość przepływu.

Anemometr posiada podwójny wyświetlacz LCD (temperatury i prędkości powietrza), zasilany jest trzema bateriami AAA 1,5V, a wyświetlacz jest podświetlany.

DT-3880 to anemometr z sondą cieplno-oporową jest to profesjonalny miernik przepływu z termometrem. Posiada teleskopową sondę o długości 1.2m która jest przydatna do pomiaru w trudno dostępnych miejscach, po podaniu średnicy kanału anemometr jest w stanie podać przepływ w m3/min.

Sonda cieplno-oporowa dzięki swoim małym wymiarom pozwala na pomiar temperatury i prędkości w kanale o dowolnej średnicy nawet gdy dostęp do kanału jest tylko poprzez mały krócieć przez który zmieści się sonda.

Anemometr posiada podwójny podświetlany wyświetlacz dla temperatury o prędkości powietrza, zasilany jest akumulatorem litowym 3,7V i dołączona jest w zestawie ładowarka.

Urządzenie może być podłączone do komputera poprzez dołączony przewód USB i pozwala na komunikację z programem, który dołączony jest na płycie CD.

Anemometr jest skierowany przede wszystkim dla serwisantów, instalatorów i odbiorców końcowych systemów wentylacji, wentylacji mechanicznej, wentylacji przemysłowej czy wyciągów powietrza. Dzięki wbudowanym czujnikom temperatury za pomocą jednego urządzenia można kompleksowa zbadać poszczególne kanały powietrzne.