Skip to main content

Akcesoria do termostatów pokojowych ESCO

 

  • Czujniki podłogowe
  • Montaż sterowników: puszka przeznaczona do montażu natynkowego
  • Sterowanie ogrzewaniem: kiedy należy wykorzystać listwy do sterowania
  • Głowice termostatyczne

 

Termostat pokojowy montaż i możliwość sterowania ogrzewaniem

Przygotowaliśmy podpowiedzi jakie akcesoria są przydatne podczas montażu, programowania i sterowania temperaturą powietrza za pomocą termostatów pokojowych.

  1. Czujnik temperatury podłogi – stosuje się go w celu utrzymywania temperatury podłogi lub ochrony przed zbyt wysoką temperaturą, gdy jest mieszana instalacja i nie został zainstalowany zawór kontrolujący temperatury podłogi. W ofercie posiadamy czujnik NTC 10kOhm jest on powszechnie stosowany jako czujnik podłogowy.

  2. Puszka do montażu natynkowego rozwiązuje problem braku przygotowanego otworu pod montaż termostatu. Puszka przystosowana jest do modeli TC210/ TC210E/ TC510+/ TC520+/ TC910+/ TC920+ dzięki niej montaż produktu jest szybki i estetyczny bez konieczności wiercenia otworów na puszę podtynkową w ścianie. Puszka do montażu natynkowego TC7XX jest przystosowana do sterowników serii TC410 WIFI, TC710 WIFI, TC710B WIFI, TC720 WIFI,TC720B WIFI.

  3. Siłownik termoelektryczny powszechnie stosowany na rozdzielaczach, jest elementem wykonawczym, który zamyka lub otwiera zawór w oparciu o termostat.

  4. Listwa do sterownia ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym, jest urządzeniem, które pozwala podłączyć do niej termostaty z poszczególnych pomieszczeń i siłowników, po aktywacji dowolnego kanału listwa załączy wyjście pompy i kotła. Umożliwia zarzadzanie całym systemem centralnego ogrzewania. Pozwala ona na wysterowanie dowolnej liczby pomieszczeń w danym momencie można ją stosować w szafie z rozdzielaczem z siłownikami zarówno do ogrzewania podłogowego jak i do ogrzewania grzejnikowego. Listwa może pracować z dowolnym termostatem, który na wyjściu może mieć 230V. Pasuje do niej każdy termostat marki ESCO.

  5. Głowice termostatyczne są bardzo ważnym elementem, jeżeli ogrzewanie oparte jest o jeden lub dwa termostaty. Głowica pozwala na ustawienie zadanej temperatury w pomieszczeniu i gdy zostanie ona osiągnięta to zawór zostanie zamknięty.