Skip to main content

Wskaźnik napięcia - jaki produkt wybrać.

 

  • Próbnik napięcia funkcje i zastosowanie
  • Zakres pomiaru
  • Urządzenia dla profesjonalisty i majsterkowicza

Podstawowe funkcje produktu

Wskaźnik napięcia – łączy funkcję pomiaru napięcia, pomiaru przejścia i pozwala na określenie kierunku podłączenia faz w układzie trójfazowym czy wyzwalania zabezpieczenia różnicowoprądowego.

Podstawową funkcją tych wskaźników jest pomiar napięcia. W zależności od modelu pomiar realizowany jest na wskaźnikach diodowych lub na wbudowanym wyświetlaczu.

Tester napięcia: zaawansowane funkcje i zakres pomiarowy

Funkcja określenia kolejności faz umożliwia pomiar czy gniazdo trójfazowe jest prawidłowo podłączone – jest to o tyle ważne, że niektóre maszyny uruchomione w przeciwnym kierunku mogą się uszkodzić.

Testowanie wyłączników różnicowoprądowych.

Lepsze wskaźniki mają możliwość testowania zadziałania wyłączników – działa to poprzez generowanie upływu prądu po przytrzymaniu przycisków wyzwalających test. Testować można wyłączniki o prądzie zadziałania ok 30 mA.

Dodatkiem w takich urządzeniach jest funkcja probówki – wykrywanie napięcia sondą pomiarową, latarki led oświetlającej miejsce pomiaru, nakręcanych końcówek pomiarowych czy przybornika na akcesoria jak w modelach ESCO ES-931 oraz ESCO ES-932. Obydwa te modele posiadają w zestawie również pokrowiec na wskaźnik i nakręcane końcówki pomiarowe.

Próbnik dla majsterkowicza

Podstawowy wskaźnik napięcia to model UNIT UT15C. Bardziej zaawansowane modele z funkcją wyzwalania zabezpieczania różnicowoprądowego to UT18C i UT18D. Modele marki UNIT pozwalają na pracę do maksymalnie 690V.

Wskaźnik napięcia dla profesjonalisty

Dla profesjonalisty najlepszym wyborem okażą się wskaźniki marki ESCO ES-931 oraz ES-932 posiadają solidną gumowaną obudowę, nakręcane sondy pomiarowe, przybornik, test różnicówek i pokrowiec; dodatkowo można je używać do napięcia 1000V.